Dopasowane rurki i luźne bojówki

Wielu facetów uważa, że rurki są niemęskie. Co więcej: że mężczyźni, którzy preferują bojówki nie da namówić się na węższe spodnie. Uzasadniają to kwestią komfortu, wygody itp. Wielu facetów nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że zarówno rurki, jak i bojówki mają swoje zalety (oraz wady), a noszenie ich nie uwłacza ani męskości, ani stylowi, ani modzie.

Spodnie rurki

Przeszły do mody męskiej z mody damskiej, to fakt, ale poza tym nic ich z modą kobiecą nie łączy. Fason męskich rurek jest zupełnie inny od rurek dla pań. Damskie spodnie są wąskie na całej długości i mają za zadanie podkreślać pośladki, zgrabne nogi, wyszczuplić i wysmuklić sylwetkę. U panów spodnie powinny być wąskie mniej więcej od linii ud albo i niżej. W kroku muszą być szerokie, aby zapewnić wygodę podczas chodzenia. Bardzo ważny jest ich krój. Na szczęście często są  wykonane z dobrej jakości dżinsu, dzięki czemu nie ma problemu z noszeniem i wygodą. Niestety, wielu panów boi się tego fasonu, choć panie lubią mężczyzn w rurkach. Dobrze dopasowane rurki pięknie podkreślają męską pupę. Wystarczy, aby każdy facet zapytał swoją ukochaną, czy będzie dobrze wyglądać w rurkach – znaczna większość pań odpowie, że jak najbardziej.

Jakie rurki wybierać? Najlepiej w stonowanych kolorach, ale nie trzeba wybierać spomiędzy ciemnych kolorów, równie modnie (i nadal męsko) będą wyglądać: bordowy, ciemnozielony, granatowy, popielaty. Przede wszystkim trzeba jednak rozpocząć walkę ze stereotypowym myśleniem o tym fasonie spodni.

Spodnie bojówki

Bojówki to przede wszystkim spodnie praktyczne. Mają dużą ilość kieszeni, co faceci uwielbiają. Mogą w nich nosić nie tylko dokumenty czy portfel, ale także wiele innych potrzebnych rzeczy, choćby telefon czy długopis. Klasyczne spodnie bojówki powinny kojarzyć się z wojskową zielenią i moro – bo właśnie z militariami wiążę się ta moda. Dzisiaj jednak można spotkać klasyczne wręcz bojówki, dopasowane, wcale nie takie szerokie, do tego w różnych kolorach. Wszystko to zapewnia, że bojówki pasują do wielu stylizacji i wcale nie muszą kojarzyć się tylko i wyłącznie ze stylem luźnym czy sportowym. Czasami bojówki mylone są z równie popularnymi dresami, a to jednak zupełnie inny fason i styl spodni.

Cechą charakterystyczną bojówek jest to, że – poza normalnymi kieszeniami – mają także co najmniej dwie dodatkowe zamykane kieszenie po bokach. Kieszenie te są zazwyczaj większe, dzięki czemu bardziej pojemne. Zaletą bojówek jest także to, że jedna para może być zarówno na gorące i upalne lato, jak i na chłodniejsze pory roku. Szalenie popularne stały się bojówki z odpinanymi nogawkami, dzięki czemu bez problemów z długich spodni można zrobić wersję na cieplejsze dni. Mogą być odpinane na poziomie kolan albo trochę niżej/wyżej.