Eleganckie modele wizytowe

Spodnie wizytowe kojarzą się przede wszystkim z fasonami garniturowymi i eleganckimi. Spodnie wizytowe powinny pasować na ważne okazje, które wymagają odpowiedniego ubioru, np. na uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Oczywiście, wśród takich fasonów, znajdziemy mnóstwo modeli, które są uniwersalne. I tak, spodnie dżinsowe, ale obowiązkowo granatowe, bez żadnych obtarć i dodatków, będą świetnie pasować do pracy, zwłaszcza jeśli zestawimy je ze stylową marynarką. Trzeba jednak pamiętać, że mają to być klasyczne dżinsy, bez żadnych ozdobników.

Do modeli wizytowych z pewnością można zaliczyć także spodnie jednokolorowe. Klasyką są, rzecz jasna, spodnie czarne. O uniwersalność czarnych spodni nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Będą one idealne właściwie na każdą mniej lub bardziej ważną okazję. Szukamy stroju na wesele? Czarne spodnie, jednokolorowa, dopasowana koszula i mamy idealny zestaw na ślub czy wesele. Szukamy spodni na ważną kolację biznesową? Czarne spodnie plus rozpinany sweter, a pod nim elegancka koszula. Pasować będzie także marynarka lub garnitur. A może szukamy eleganckiego, acz niezobowiązującego stroju na randkę? Czarne spodnie, np. dżinsy, sweter i koszula – strój wybrany. Taki zestaw będzie pasować zarówno na kolację, jak i do kina.

Jak panowie powinni wybierać i nosić eleganckie spodnie?

Istnieje kilka powszechnych i bardzo ważnych zasad dotyczących noszenia eleganckich spodni. Nie wszyscy panowie zdają sobie z nich sprawę. Warto więc przypomnieć sobie kilka zasad, które przedstawiają jak powinno się nosić spodnie wizytowe.

Po pierwsze: niedopuszczalne jest, aby do czarnych spodni zakładać beżowe, brązowe lub białe buty! Analogiczna zasada obowiązuje w przypadku jasnych spodni: wtedy nie powinno się zakładać butów ciemnych. Dlatego też każdy mężczyzna powinien mieć przynajmniej dwie pary eleganckich butów: parę jasną i ciemną.

Po drugie: podobnie jak w przypadku butów, skarpety także powinny być w dopasowanej tonacji kolorystycznej. Do czarnych spodni nie zakładamy białych skarpet, a do spodni jasnych – ciemnych. Ubieranie jasnych skarpet do ciemnych spodni (i w odwrotnej kolejności kolorystycznej) uchodzi za brak stylu i klasy.

Po trzecie: długość spodni ma być idealna, nie mogą być one ani przykrótkie, ani za długie. Kupując spodnie, każdy mężczyzna powinien je przymierzać bez butów: tylny brzeg mankietu spodni powinien dotykać delikatnie podłogi. Wtedy będziemy mieć pewność, że spodnie (już z butami) będą leżeć idealnie. Nie wolno mierzyć eleganckich spodni z obuwiem sportowym. Jeśli koniecznie chcemy zobaczyć jak spodnie będą pasować do butów, to te konkretną parę zawsze bierzmy ze sobą. Jak widać, zasady noszenia spodni wizytowych wcale nie są trudne i skomplikowane.