Idealne dla mężczyzn: niskich, wysokich, szczupłych

Każdy mężczyzna jest inny, ma swój gust i swoje upodobania. Wybór odpowiednich ubrań jest często uzależniony od wzrostu lub wagi. Często bywa, że kobiety mają ogromny problem ze znalezieniem odpowiednich spodni, nie inaczej jest w przypadku panów. Najwięcej problemów mają mężczyźni bardzo szczupli, wysocy oraz niscy. W tych konkretnych przypadkach zawsze nieco trudniej jest dobrać idealne spodnie. Nie chodzi tutaj jedynie o długość nogawek, ale także krój, fason, model.

Jak widać, wybór odpowiednich spodni to nie lada problem. Panowie wysocy, niscy czy szczupli zadają sobie pytania: czy spodnie powinny być mankietami? czy jednak bez nich? czy spodnie powinny być gładkie czy prążkowane? czy mogę założyć spodnie w kratę? Oczywiste jest, że nie każde spodnie będą pasować na każdego mężczyznę. Dlatego zawsze przyda się garść wskazówek, które znacznie ustawią wybór odpowiednich spodni.

Spodnie dla niskiego mężczyzny

Takie spodnie powinny być wąskie i przylegające do nóg. Odpowiednie będą rurki, aczkolwiek nie powinny być zbyt obcisłe, zwłaszcza jeśli jest się niskim i szczupłym. Obcisłe nogawki spowodują, że optycznie dodatkowo się wyszczuplisz. Niscy panowie powinni zrezygnować ze spodni bojówek oraz skate, które mają obniżony stan. Taki zabieg spowoduje, że sylwetka stanie się jeszcze niższa. Panowie powinni także zrezygnować z mankietów u dołu spodni, które także skracają sylwetkę. Mężczyźni niżsi mogą jak najbardziej ubierać spodnie czarne oraz kolorowe, w tym przypadku najważniejszy jest fason spodni.

Spodnie dla mężczyzny wysokiego

Panowie wysocy mogą nosić właściwie każdy fason spodni. Nie muszą się obawiać, że mankiety lub obniżony stan skrócą sylwetkę. Mężczyźni, którzy są wysocy, powinni zwracać uwagę na długość nogawek. Najlepiej mierzyć spodnie bez butów. Końce nogawek powinny zawsze delikatnie dotykać podłogi. W innym wypadku może okazać się, że dane spodnie będą przykrótkie do butów. Panowie wysocy powinni wybierać takie spodnie, które mają dłuższa wewnętrzną część nogawki.

Spodnie na mężczyzny szczupłego

Panowie szczupli powinni wybierać spodnie dopasowane do sylwetki. Zwłaszcza góra powinna być dopasowana, nogawki mogą być lekko rozszerzone. Tutaj, podobnie jak w przypadku panów niskich, sprawdzą się rurki. Wygodnymi i dobrymi spodniami z pewnością okażą się wygodne i dopasowane dżinsy. Warto pamiętać, że bardzo szczupli panowie powinni zrezygnować z bojówek oraz bardzo szerokich spodni. Te fasony sprawią, że panowie będą „tonąć” we własnych ciuchach. Szczupli mężczyźni mogą sobie pozwolić na ubieranie kolorowych spodni, nie muszą przejmować się, że jasny kolor doda im kilogramów czy też nie będzie im pasował. Jedynymi szerszymi spodniami, na które mogą sobie pozwolić, to lniane fasony na lato.