Letnie lniane fasony

Kiedy przychodzi lato, lniane spodnie dla panów to idealne rozwiązanie. Zwłaszcza jeśli mają pracę, która wymaga noszenia długich spodni, bo „biurowy kod” nie pozwala na noszenie krótkich spodenek. Właśnie wtedy spodnie lniane okazują się być najlepszym rozwiązaniem. Len to bardzo wygodny i przewiewny materiał, w sam raz na upalne letnie czy wiosenne dni. Warto dodać, że lniane spodnie są modne od wielu sezonów zarówno w modzie damskiej, jak i męskiej.

Jakie powinny być idealne męskie lniane spodnie?

Lniane spodnie to dość oryginalny fason spodni, który może nie przypasować każdemu mężczyźnie. Warto jednak, aby każdy facet miał przynajmniej jedną taką parę w swojej szafie. Może się okazać, że w gorącym letnim okresie lub na jakimś wyjeździe wakacyjnym nie będzie można wejść gdzieś w krótkich spodenkach. Wtedy właśnie okaże się, że spodnie lniane są wręcz niezastąpione w takich przypadkach.

Lniane spodnie nie powinny być za wąskie. W przypadku tych spodni odpadają fasony wąskich spodni tzw. rurek. Choć trzeba przyznać, że spodnie lniane nie przypominają też bojówek czy spodni dresowych. Lniane spodnie dla panów powinny być luźne. Ich szerokość powinna być podobna lub taka sama na całej długości nogawek. Jeśli na dole będą szersze niż u góry, to fason będzie przypominał modne w latach 70-tych tzw. dzwony. Najlepiej więc, aby lniane spodnie były szerokie, ale nie nazbyt.

Spodnie z lnu łatwo się gniotą, co jest jedną z ich największych wad. Dlatego też warto zdecydować się na lniane spodnie w jednym kolorze. Zagniecenia są wtedy nieco mniej widoczne. Prawda jest jednak taka, że zagniecenia to taka uroda lnianej odzieży i trzeba się do tego przyzwyczaić.

Lniane spodnie występują najczęściej w dwóch kolorach: czarnym i beżowym. Mogą pojawiać się także różne wariacje i tonacje w tych odcieniach. Nie wybiera się i nie są popularne lniane spodnie kolorowe. Mimo wszystko, spodnie z lnu powinny kojarzyć się z pewnym stylem i klasą, a różnokolorowe fasony są przeznaczone dla młodszych. Warto wiedzieć, że można także kupić lniane spodenki, które także świetnie sprawdzą się na upalne dni.

Zaletą lnianych spodni jest to, że pasują do nich wiele rzeczy. Można do nich zakładać lniane koszule, bawełniane trykoty, koszulki polo, lekkie marynarki oraz sweterki. Na pewno trzeba zrezygnować z grubych materiałów: do lnianych spodni nie będzie pasować dżinsowa kurtka czy sztruksowa marynarka. Góra stroju powinna pasować do dołu, nie muszą być wykonane z tego samego materiału, ale powinny być podobnie delikatne. Jak widać, lniane spodnie to fason, który powraca każdego lata, warto więc, aby każdy mężczyzna miał je w swojej garderobie. Dobrej jakości spodni z lnu można kupić za ok. 60-90 zł, choć można znaleźć także tańsze modele.