Oryginalne w kratę lub w paski

Czasami się zdarza, że panowie zamiast jednolitych, jednokolorowych i stonowanych spodni, wolą wybrać coś oryginalnego. Trzeba przyznać, że męskie spodnie w kratkę czy paski nie są tak popularne jak tradycyjne tradycyjne dżinsy czy zwykłe, acz klasyczne czarne spodnie. Spodnie bogate w różne wzory należą raczej do stroju nieoficjalnego. Można w nich pójść do pracy, jeśli nie mamy jakichś sztywnych zasad co do ubioru w pracy. Można w nich także pójść na randkę do kina czy na spacer. Nie będą jednak pasować, na przykład, na wykwintną kolację w eleganckiej restauracji. Nie będą też odpowiednie jeśli wybieramy się jako gość na wesele. Wtedy trzeba postawić na coś bardziej stylowego i klasycznego.

Co pasuje do męskich spodni w kratę lub paski?

Góra powinna być jednokolorowa. Wiele zależy od tego, jaka jest kolorystyka spodni. Możemy wyróżnić dwa rodzaje kolorów: ostra i skontrastowana oraz stonowana. Łatwo się domyślić, na czym one polegają. Kolory oparte na zasadzie kontraktu to takie zestawienie barw, które znacznie się od siebie różnią, np. czarna krata na jasnych spodniach, intensywnie czerwone paski na granatowych spodniach, jasnozielone paski na ciemnym tle spodni itp. Kolorystyka stonowana jest wtedy, gdy krata czy paski aż tak się nie wyróżniają, aczkolwiek nadal są widoczne, np. brązowa krata na innym odcieniu brązu spodni itp. Niezależnie jednak od tego, na jakie na jakie spodnie zdecyduje się mężczyzna, zdecyduje się mężczyzna, warto wiedzieć, że góra powinna być jednolita. Z całą pewnością do kraciastych spodni nie będzie pasować równie wzorzysta koszula. Powinna być ona w jednym, stonowanym, dopasowanym kolorze. można sobie pozwolić na wzorzysty krawat, ale trzeba uważać, aby nie przesadzić. Taki nadmiar wzorów może nadać nieco komicznego efektu.

Kraciaste oraz pasiaste spodnie są przeznaczone dla facetów, którzy lubią oryginalnie wyglądać, podążają za modą i lubią czuć się komfortowo. Warto wiedzieć, że możemy spotkać wiele rodzajów kraty oraz pasków. Wśród różnych modeli spodni znajdziemy wyglądające tradycyjnie i klasycznie oraz takie, które zdecydowanie wyróżniają się na tle innych. Istnieją wzory stylowe, wąskie paski czy niewielka krata, które można zaliczyć do bardzo eleganckich i wyjściowych modeli spodni. Ale znajdziemy tez duże kraty i szerokie pasy, które są zdecydowanie bardziej spodniami na co dzień.

Jak widać, spodnie wzorzyste wcale nie muszą kojarzyć się z moda damską. Co więcej, takie spodnie stają się coraz bardziej popularne. Z pewnością można je zaliczyć do mody oryginalnej i wyjątkowej. Każdy facet, który lubi się wyróżniać, powinien rozejrzeć się właśnie za takimi spodniami. To, że panowie decydują się na takie fasony świadczy o tym, iż mają gust i smak, do tego nadążają za nowinkami.